תחום התעבורה בישראל הינו לא פשוט, בערך באותה המידה כפי שלא פשוט לנוע על כבישי ארצניו המלאי פקקים, עצבנות ישראלית והרצון הבלתי נלאה להגיע למחוז חפצנו בזמן. חשוב לזכור שעל מנת להגיע למצב של שלילה על מהירות, מספיק לעבור על המהירות המותרת מספר פעמים בלבד (כל עבירה שכזאת עולה לכם בנקודות). חשוב מאוד להיות מודעים תמיד למצב שלכם ולהיות כמה שיותר זהירים. אך במידה והגעתם למצב של שלילה, יש באפשרותכם להופיע בבית המשפט ולנסות להקל על העונש. שלילה על מהירות מתרחשת גם בגלל חוסר זהירות של הנהג, אך לעיתים בגלל התנהלות לא תקינה של המשטרה. ההבדל בין השניים עשוי להיות ענקי ולהוות את הסיבה להקלת עונשו של הנהג.

מה הסיבות שבגינן ניתן לקבל הקלות עונש על שלילה על מהירות?

אחת הסיבות הנפוצות שבזכותן ניתן להקל על העונש שניתן על מהירות מופרזת זוהי בדיקה מעמיקה של העדויות המפלילות, שהן לרוב צילומים ממכונות לבדיקת המהירות. צילומים אלה עשויים להיות מטושטשים, או שהמצלמה לא עברה את הטיפול התחזוקתי כחוק. התערבות של עורך דין יכולה להורות על בעיות אלה ובמקרים אלה המואשם מזוכה מחמת הספק. האפשרויות להשיג מטרה זו באמצעות עורך דין הינן גדולות ביותר, וכדאני לנצל זאת.

מתי יש לפנות לעורך דין?

שלילת רישיון פוגעת בצורה משמעותית באיכות החיים של כל אדם שהתרגל לנוע ממקום למקום באופן עצמאי, ופעמים רבות ליכולת זו יש גם השפעה ישירה על יכולת האדם להתפרנס (ככל שנמצאים יותר על הכביש למטרות עבודה – כך גם עולה הסיכוי הסטטיסטי לעלות על המהירות המותרת). חשוב מאוד לפנות לשירותיו של עורך דין מוביל בתחום התעבורה דוגמת רונן סטולנר ושות’ המספקים את ההגנה והתמיכה הטובות ביותר בכל תיק תעבורתי.

שלילה על מהירות